Accent Atos Coupe Dynasty Elantra Entourage Equus Galloper Genesis Genesis Coupe Getz Grandeur HD 65/72/120 i10 i20 ix20 i30 ix35 i40/Sonata ix55z i800 Matrix Pony Santa Fe Santamo Sonata Terracan Trajet Tucson Veloster Autobusy Prototyp Muzeum Hyundaia

Inne


Aktualności Hyundaia

[Bezpieczeństwo] [Galeria] [Wasze Coupe] [Testy] [Porady] [Awaryjność] [Dane techniczne] [Artykuły] [Kolory] [Cennik] [Pisali o nim] [Dyskusja na forum]

Hyundai Scoupe

Dwudrzwiowe 4-5 miejscowe coupe Hyundaia pokazane zostało w 1989 roku i produkowane aż do 1996. Był to pierwszy Hyundai ze sportowym zacięciem.

Hyundai Coupe I

Dopiero w 1996 roku na salonie w Genewie pojawił się model naprawdę sportowy. Charakteryzował się bardzo zaokrągloną sylwetką, może aż za bardzo. Jednak zdobył nie małe grono zwolenników. Od tego czasu ten model ma do dzisiaj wiele Fan Klubów.

Hyundai Coupe II

W 1999 roku przyszedł czas na modernizację Coupe Hyundai'a. Zmieniły się szczególnie przednie i tylne lampy. Wygląd stał się już zupełnie rasowy. We wnętrzu zostały dopracowane różne niezgodności z poprzedniego modelu.

Hyundai Coupe III

Model Coupe III generacji miał swój debiut na wystawie we Frankfurcie 2001.  Nowy Hyundai Coupe bardzo przypomina Ferrari. Jego wnętrze porównuje się do wnętrza ogromnego vana. Jest w nim bardzo przejrzyście. W końcu każdy z nas pragnie czegoś mocniejszego. Hyundai stworzył bardzo tani, a przypominający Ferrari albo nawet Lamborghini Coupe. Coupe to nazwa tego modelu, a także nadwozie. Jeżeli ktoś pragnie mieć sportowy samochodzik, a nie stać go na drogie włoskie samochody to Coupe jest znakomite! Na przejażdżkę, czy do pracy, gdziekolwiek zechcesz, Coupe zawiezie Cię dynamicznie, szybko i przyjemnie. Montowany jest w nim 2.0 litrowy, czterocylindorwy silnik ze zmiennymi fazami rozrządu o mocy 143 KM oraz 2,7 litrowa jednostka V6 osiągający 167 KM. Jest to już trzecia wersja tego modelu, który gwarantuje wszystko to czego Ci potrzeba w swoim samochodzie. W Europie jest jednym z najtańszych samochodów sportowych dostępnych na rynku.  Na rynku amerykańskim i koreańskim nazwa Coupe brzmi Tiburon, a w niektórych krajach brzmi Tuscani.

Hyundai Coupe III lifting

W 2004 roku przeprowadzono lifting przedniej części nadwozia, błotników i lamp.

Hyundai Coupe III lifting II

Hyundai Motor Co. zaprezentował zmodernizowaną wersję modelu Tiburon Coupe na tegorocznych (2006) targach Guangzhou Motor Show w południowej Korei. Produkcję rozpoczęto w 2006 roku. Nowa sylwetka Coupe  została bardzo subtelnie przeprojektowana. Zmiany objęły przód oraz tył samochodu. Nowa wersja po faceliftingu kładzie szczególny nacisk na nowoczesny i sportowy styl, który przyciągnął tak wielu klientów. W oczy rzuca się przede wszystkim przeprojektowany przód wraz z nowymi kloszami reflektorów, natomiast w środku znaleźć można nowoczesną deskę rozdzielczą z podświetlanymi na niebiesko zegarami. Standardowym elementem wyposażenia jest np. możliwość podłączenia urządzenia iPod (wejście USB w podłokietniku), a także tapicerka skórzano-materiałowa. Standartowo Coupe ma 16 calowe felgi, w jednostkach 2.0 i 2.7 ma 17 calowe. Szczególny nacisk położono na widoczne elementy konstrukcji oraz wyposażenia, mimo to nowy Tiburon zachował całą magię zawartą w pierwszych egzemplarzach tego modelu, znanych i podziwianych od września 2001. Ze swoim współczesnym stylem i sportowym urokiem, nowy Tiburon powoduje ekscytację wśród młodzieży oraz młodych duchem. Pod maską znajdą się trzy jednostki. Podstawowe to 1.6, 2.0 o mocy 103 i 141 KM. Dwulitrowy 16 zaworowy silnik benzynowy z systemem zmiennych faz rozrządu połączony z pięciobiegową, manualną skrzynią biegów lub czterobiegową, automatyczną przekładnią z systemem selektywnej zmiany biegów Hyundai Shiftronic (również w 1.6). Dla kierowców oczekujących wyższych osiągów dynamicznych, przewidziano jako opcję silnik V6 o pojemności 2.7 l (165 KM) z sześciobiegową, manualną skrzynią biegów. Podobnie jak wszystkie inne modele oferowane w brytyjskiej gamie marki Hyundai Coupe SIII objęty jest pięcioletnią gwarancją bez limitu kilometrów oraz sześcioletnią na perforację.

Hyundai Coupe od czasu debiutu znalazł ponad 220 000 nabywców na całym świecie, z których ponad 73  tys. mieszka w Europie.