Accent Atos Coupe Dynasty Elantra Entourage Equus Galloper Genesis Genesis Coupe Getz Grandeur HD 65/72/120 i10 i20 ix20 i30 ix35 i40/Sonata ix55z i800 Matrix Pony Santa Fe Santamo Sonata Terracan Trajet Tucson Veloster Autobusy Prototyp Muzeum Hyundaia

Inne


Aktualności Hyundaia

[Dane techniczne] [Pisali o nim] [Dyskusja na forum]

Model ten jest produkowany w zakładach Hyundai'a od 1991 roku jednak dopiero w 1998 roku Hyundai wprowadził na rynek europejski model o nazwie Galloper. Jest to odmiana pierwszej wersji Mitsubishi Pajero z lat 1982 - 1991. W 1997 roku został zmodyfikowany i w tym czasie bardziej upodobniał się do innych modeli Hyundai'a. Stylizacja ta zdradzała pochodzenie koreańskie. Galloper był oferowany w postaci 3 - drzwiowej kombilimuzyny lub w postaci z długim rozstawem osi i 5 - drzwiowym nadwoziem. Odmianę dłuższą oferowano z dodatkowym rzędem siedzeń lub przeciwnie - jako 2 osobowego vana. 5 drzwiowy Galloper odznaczał się wysoką praktycznością oraz dobrym wyposażeniem (często drewnopodobne wykończenie, klimatyzacja, airbag kierowcy, elektrykę, podłokietnik, skórzana tapicerka). Po karoserii nie da się dojść do wniosku, że samochód jest już dość stary, pełno na nim modnych plastikowych elementów. Jednostko napędowe to najbardziej popularne silniki Mitsubishi Pajero: wysokoprężny 2,5 l o mocy 88 lub 105 KM (mocniejszy ma intercooler w układzie dolotowym) i benzynowa jednostka V6 3,0 l - 141 KM. Trzeba pamiętać o regularnej wymianie paska rozrządu oraz paska napędu wałków wyrównoważających (równocześnie!). Silnik czuły jest na przegrzanie (przepalenie usczelki pod głowicą). W układzie napędowym jest najprostsze rozwiązanie: stały napęd tylnej osi z dołączoanym na sztywno przodem i reduktorem. W zawieszeniu są równocześnie sprężyny, jak i resory piórowe. Podwozie ma dużą trwałość. Hyundai Galloper był bardzo dobrym samochodem za przystępną cenę. Od początku 1999 roku jest oferowany 3 - drzwiowy, zrestylizowany Galloper Innovation 4x4. W kilku krajach pojazd ten był oferowany w sieci Mitsubishi. W Polsce obok Atosa - jeden z najchetniej kupowanych aut koncernu. Produkcję zakończono w 2003 roku.

Najczęstsze usterki: przepalenie uszczelki pod głowicą, zużycie turbiny, usterki pompy wtryskowej, uszkodzenia skrzyni biegów, instalacja elektryczna.