Accent Atos Coupe Dynasty Elantra Entourage Equus Galloper Genesis Genesis Coupe Getz Grandeur HD 65/72/120 i10 i20 ix20 i30 ix35 i40/Sonata ix55z i800 Matrix Pony Santa Fe Santamo Sonata Terracan Trajet Tucson Veloster Autobusy Prototyp Muzeum Hyundaia

Inne


Aktualności Hyundaia

[Bezpieczeństwo] [Dane techniczne] [Kolory] [Dyskusja na forum]

Nazwa Terracan składa się z dwóch części: "terra" (ziemia) i "khan" (władca). Całkowicie nowym modelem, który swą premierę miał na wystawie w Seulu w 1999 roku jest Hyundai Terracan. Jednak pod obecną nazwą został zaprezentowany dopiero w 2001 roku w Genewie. W Polsce pojawił się w grudniu 2002 roku. Konstrukcyjnie pojazd ten wywodzi się wprawdzie z modelu Galloper, przy czym jest  to pod każdym względem nowoczesny pojazd. Nowy terenowy Hyundai stwarza na rynku bardzo interesującą alternatywę w stosunku do japońskich konkurentów, zwłaszcza że koreańskie produkty są znacznie tańsze. Nadwozie - raczej surowe, za to wykończenie przedziału pasażerskiego reprezentuje znakomity poziom. Moment obrotowy trafia na obie osie, na przednią jednak dopiero wtedy, gdy tylne koła zaczną się ślizgać (sterowane elektronicznie). W układzie napędowym przewidziano także reduktor oraz automatyczną blokadę tylnego tylnego mechanizmu różnicowego o zwiększonym tarciu wewnętrznym LSD. Prześwit nadwozia wynosi 210 mm. Terracan jest bogato wyposażony: dwie poduszki powietrzne, układ ABS z EBD, wspomaganie układu kierowniczego, automatyczna klimatyzacja, elektrycznie sterowane szyby przednie i tylne, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne, regulacja wysokości fotela kierowcy, podgrzewane przednie fotele, regulacja wysokości kierownicy, radiomagnetofon z CD i 6 głośnikami, zamek centralny, obręcze kół ze stopów lekkich, dwa gniazda 12V. W 2003 roku wprowadzono lekkie zmiany: większe koła i trzeci zagłówek z tyłu.

Do typowych wad samochodu należy uszkodzenie ukladu paliwowego (wtryski, pompa) w wyniku używania paliwa złej jakości (uwaga - konieczny remont całego układu - wymiana tylko wtrysków skutkuje na krótko).

Roz. produkcji 2002 rok. W 2007 roku zakończono produkować Hyundaia Terracana z powodu małej liczby sprzedawanych egzemlarzy.