Accent Atos Coupe Dynasty Elantra Entourage Equus Galloper Genesis Genesis Coupe Getz Grandeur HD 65/72/120 i10 i20 ix20 i30 ix35 i40/Sonata ix55z i800 Matrix Pony Santa Fe Santamo Sonata Terracan Trajet Tucson Veloster Autobusy Prototyp Muzeum Hyundaia

Inne


Aktualności Hyundaia

Najlepsze marki dekady Auto Express.


W tym roku przypada 10 lat od momentu opublikowania pierwszej edycji badania satysfakcji brytyjskich klientów z posiadanych samochodów, które uchodzi za jedno z najbardziej wpływowych publikacji tego typu ukazujących się na Wyspach. Obok najlepszego producenta wybrano również model cieszący się największym uznaniem, a także markę, która w omawianym okresie dokonała największych postępów.
Jako producent dekady (2002-2011), główne wyróżnienie w rankingu marek otrzymał Lexus, który dzięki opiniom czytelników magazynu Auto Express głosujących w plebiscycie Driver Power wyprzedza kolejno marki Skoda oraz Porsche.

Nagroda jest rezultatem wyników, jakie osiągnął Lexus w ciągu ostatnich 10 lat. Lexus otrzymał najwyższą ocenę: 88,3%. W badaniu miesięcznika Auto Express przesłano łącznie ponad 300 000 kwestionariuszy wypełnionych przez brytyjskich użytkowników motoryzacji.

W ciągu ostatnich 10 lat Lexus zdobył tytuł producenta roku aż siedem razy, a jego sieć dealerska uznawana była każdego roku za najlepszą w kraju. To bezprecedensowe osiągnięcie odzwierciedla wysoką opinię klientów na temat jakości samochodów Lexus (zarówno nowych jak i używanych) i najwyższej jakości usług, jakie otrzymują.

W nie mniej prestiżowej kategorii samochodu dekady według Driver Power najlepsze notowania uzyskał Jaguar XF, a pierwszą trójkę uzupełnia ponadto Skoda Octavia oraz Lexus RX.

Na koniec ciekawostka. Otóż organizatorzy konkursu Driver Power postanowili dodatkowo uhonorować markę, która na przestrzeni ostatnich 10 lat najbardziej awansowała w brytyjskim rankingu zadowolenia brytyjskich kierowców. Tym koncernem okazał się Hyundai, który w plebiscycie edycja 2002 został sklasyfikowany dopiero na miejscu 28. (ocena: 78,12%), natomiast w roku bieżącym zajmuje już pozycję czwartą (ocena: 86,34%).

Co godne uwagi, wprowadzony na rynek w roku 2007 model Hyundai i30 zajmuje na liście Top-50 według Driver Power wysokie, czwarte miejsce.

Autor: www.samar.pl